Elektronik atıkların toplanması konusunda belediyelerin gösterdiği duyarlılıklarda ciddi bir artış söz konusu. Bir başka güzel haber Odunpazar’ından. Odunpazarı Atık elektronik cihazları topluyor.

Odunpazarı Belediyesi ve Özel Çağfen Okulları İş Birliği

Odunpazarı Belediyesi, çevreyi koruma konusunda önemli çalışmalara imza atıyor. Bu kapsamda 2015 – 2016 öğretim döneminde kurum olarak “Çevre Yılı” projesine yer veren Özel Çağfen Okulları ve Odunpazarı Belediyesi Temizlik ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ortaklığıyla örnek bir çalışmaya gerçekleştirildi

haber-odunpazari-atik-elektronik-cihazlari-topluyor-b4

Elektronik Atık Toplama Günü

“Elektronik Atık Toplama Günü” adı altında yapılan etkinlikte pilot bölge olarak Akarbaşı Mahallesi seçildi. Etkinliğe Odunpazarı Belediyesi Temizlik ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Özel Çağfen Okulları öğrencileri, öğretmenleri ve velileri de katıldı.

haber-odunpazari-atik-elektronik-cihazlari-topluyor-b3

Pilot Bölge Akarbaşı Mahallesi Seçildi

Gerçekleştirilen etkinlikte Akarbaşı Mahalle Muhtarlığı önünde buluşan çevreciler, bölge genelinde bulunan evlerden elektronik atıkları toplayarak, Odunpazarı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

haber-odunpazari-atik-elektronik-cihazlari-topluyor-b2

Odunpazarı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün Temiz ve Sürdürülebilir Çevre Anlayışı

Odunpazarı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü temiz ve sürdürülebilir çevre anlayışıyla yola çıktığı bu proje ile atık elektrik ve elektronik eşyaların geri dönüşüm için toplanması ve vatandaşlarda çevre koruma konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

haber-odunpazari-atik-elektronik-cihazlari-topluyor-b1

Bu Proje Eskişehir’de bir ilk

Proje kapsamında Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan okul, cami ve muhtarlıklara toplama kutuları konulacağını belirten yetkililer, Eskişehirli vatandaşlardan proje için destek istedi. Vatandaşların toplama kutularının dolması durumunda bilgi verilmesi için 250 43 46 no’lu “Alo Atık Hattı”nı aramalarını isteyen belediye yetkilileri, ayrıca atık elektronik eşyaların toplanması konusunda yapılan çalışmanın Eskişehir’de ilk olduğunun da altını çizdi.

 

Kaynak: www.odunpazari.bel.tr

Ereğli’de, Elektronik Atıklar Toplanacak yazımızı okuyarak bir başka belediyenin elektronik atıklar karşısında gösterdiği refleks hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Elektronik Atıklar olarak bizler sayfalarımızda elektronik atıklar konusunda yapılan projeler ve faaliyetler hakkında bilgi vermeye elimizden geldiğince devam edeceğiz. Ayrıca sizler de belediyenizin yeterli görev üstlenemediği noktalarda EAGD gibi derneklerle iletişime geçerek elektronik atıklarınızı bağışlayabilir ve Köy Okullarına Bilgisayar Projesi gibi güzel projelerin hayata geçmesinde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir