Hurda Akü

Elektronik Atıklar olarak hurda akü alımı yapmaktayız. Fiyat konusunda fikir sahibi olmak ve teklif almak için Hurda Akü Fiyatları yazımızı okuyabilirsiniz.

Elektronik Atıklar hurda akü alımı dışında, elektronik atıklarınızı ve elektronik hurdalarınızı satın almaktadır. En iyi fiyatlara ulaşmak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Bizlerden fiyat almadan acele kararlar alarak satış yapmamanızı tavsiye ederiz.

Aküler ve Bataryalar

Aküler ve bataryalar benzer teknolojilerdir. Ancak aralarında kullanım alanlarına göre farklılıklar mevcuttur. Aküler bataryalardan ziyade daha kompakt ve yek pare ürünler olmakla birlikte bataryalar daha farklıdır. Bataryalara örnek vermek gerekirse günlük hayatta kullandığımız, kumandalarda bile kullandığımız piller dahi bataryalara örnek gösterilebilir. Elektrikli arabalarda, elektrikli bisiklet ve motosikletlerde kullanılan batarya teknolojisi temel olarak kumanda piliyle üç aşağı beş yukarı aynı mantıkla çalışır. Batarylar kimyasal reaksiyonların elektrik enerjisine dönüşmesine olanak sağlar.

Genelde batarya tanımlamaları zaten dikkatinizi çekerse elementlerle açıklanır. Örnek vermek gerekirse Li-ion olarak bilinen Lityum – iyon piiler örnek verilebilir. Li-ion bataryalar günümüzde en çok kullanılan batarya türü. Laptoplarda ve elektrikli otomobillerde günümüzde ağırlıklı olarak Li-ion bataryalar kullanılmaktadır.

Aküler farklı işlevlerde kullanılmakla birlikte çalışma mantığı biraz bataryalara benzemektedir. Aküler de şarj esnasında sisteme giriş yapan elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çevirerek depolar. Enerji kimyasal enerji olarak depolanır. Daha sonrasında enerji çıkışı gerçekleşeceği zaman mevcut kimyasal enerji tekrar elektrik enerjisine dönüşür.

elektrikli otomobiller

Aküler ve Bataryalar Arasında Temel Fark

Aküler daha seyrek şarj ile daha uzun süre çalışan cihazlardır ancak güç kapasitelir ve yapıları günlük kullanım cihazlarına veya elektrikli otomobillere uygun değildir. Bataryalar ise hücresel yapılarla çalıştıkları için çeşitli boyutlarda ve performanslarda üretilebilmektedir.

Hurda Akü

Başka yazılarımızda da belirttiğimiz üzere hurda demek işlevini kaybetmiş, onarılamaz demek. Ancak hurda demek değersiz demek değildir. Hurda demek, artık yeni kategoride değerlendirilmesi gereken ticari bir ürün demektir.

Hurda Akü Fiyatları

Hurda akü fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Bu konuya Hurda Akü Fiyatları yazımızda detaylıca değindik. Linke tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz. Bu alanda standart bir fiyat listesi sunmak mümkün olmaktadır. Tüm elektronik atıklar kategorilerinde bizlerden fiyat alabilirsiniz.