Elektronik Hurda

Elektronik atıklar kavramanın önemli bir bölümünü de elektronik hurda çıktıları oluşur. Elektronik hurda dediğimiz zaman ortaya çıkmış malzemeler çoğu zaman yeniden dizayn ve yeniden kullanıma pek uygun olmayan ürünlerdir. Elektronik hurdalar doğrudan geri dönüşüm döngüsüne dahil olurlar. Elektronik hurda konusunda hiçbir komponenti çalışmayan bir bilgisayar kasasını ele alabiliriz. Normalde bir bilgisayarın rami ve hardiski çalışmıyorsa bu parçalar uygun parçalarla değiştirilerek cihaz tekrardan kullanılabilir hale getirilebilir. İşte bu işlem yeniden dizayn ve yeniden kullanımdır. Ancak bilgisayarın hiçbir parçası çalışmıyorsa bu bilgisayar hurda bilgisayar demektir. Hurda bilgisayar içinde yer alan parçalar direk elektronik hurda klasmanında yer alır. Anakart hurda anakart, işlemci ise hurda işlemcidir. Bu parçalar çeşitli yöntemlerle ilgili tesislerden ham maddelerine dönüştürülerek sanayinin farklı alanlarında kullanılmak üzere piyasaya sürülürler. Bilgisayar içinde işlemci, anakart, ekran kartı barındırdığı gibi plastik parçalar da barındırır. Tüm bu parçalar gerekli geri dönüşüm süreçleri vasıtasıyla değerlendirilir.

Elektronik Hurda Fiyatları İçin Tıklayınız.

Elektronik Hurda

Elektronik hurda nedir? Bu soruyu internette arama motoruna yazdığınızda belki çok net cevaplar bulamayabilirsiniz. Ancak “hurda nedir” sorusunun cevabı çok nettir. Buradan yola çıkarak elektronik hurda tasnifine gitmek oldukça kolay. Hurda, tamir edilemeyecek durumda olan eşyalar için kullanılan bir terimdir. Üretim amacına uygun olarak hizmet edemeyecek malzemelerdir. Hurda, çöp demek değildir. Aksine hurdalar ekonomik değeri mevcut olan ürünlerdir. Bu ekonomik değerin ortaya çıkarılabilmesi için doğru dönüşüm zincirinin kurulması gerekir. Bu zincir iki basamaktan oluşur diyebiliriz özet olarak:

  1. Elektronik hurda sahibinin en iyi fiyattan hurda alıcısıyla hurdasını buluşturması
  2. Elektronik hurda alıcısının aldığı hurdaları doğru bir şekilde geri dönüşüm halkasına entegre etmesi

Bu kısımda sizleri ilgilendiren birinci madde. Bizler de sizlere sitemizin pek çok yerinde belirttiğimiz gibi atık satışında en iyi fiyat tekliflerinde bulunduğumuzu belirtiyoruz. Bu iyi teklif standartı elbette elektronik hurda konusunu da kapsamaktadır. Bütün kategorilerde elektronik hurda alımı yapmaktayız. Bu kapsamda elektronik hurda sınıfı elektronik atıklar sınıfı ile aynıdır diyebiliriz. Oldukça geniş yelpazede düşünebilirsiniz. Ütüden ana karta kadar elektronik hurda satışı yapabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Hurda Akü Fiyatları